دانلود مجموعه کامل دلتورا نوشته امیلی رودا+بازی ها و سریال انیمیشنی دلتورا

درباره مجموعه

دلتورا داستانی فانتزی و متشکل از سه مجموعه،نوشتهٔ امیلی رودا نویسنده استرالیایی است.داستان درباره ی سه همسفر است که سرزمین تخیلی دلتورا را به دنبال تکمیل کمربند دلتورا و شکست خادمان ارباب سایه های اهریمنی زیر پا می گذارند. نخستین نسخه ی مجموعه ی اول در سال ۲۰۰۰ میلادی در استرالیا به چاپ رسید و اکنون نیز در ۳۰ کشور به فروش می رسد. در فوریه ی ۲۰۱۰ این مجموعه در کل ۱۵ میلیون و در استرالیا ۲ میلیون نسخه فروش داشته است. سه مجموعه شامل ۱۵ کتاب می شوند که ۸ کتاب اول در جستجوی دلتورا، ۳ جلد بعدی سرزمین سایه های دلتورا و ۴ جلد آخر اژدهایان دلتورا نام دارند. تمامی کتاب های این مجموعه در ایران با ترجمه ی خانم محبوبه نجف خانی و توسط انتشارات بنفشه به چاپ رسیده است . انیمیشن و  بازی رایانه ای  در جستجوی دلتورا به ترتیب توسط تلویزیون ژاپن و شرکت نیتیدو اس نیز ساخته شده‌اند.

خلاصه داستان

در جست و جوی دلتورا

در مجموعه ی اوّل، لیف، پسر آهنگری علیل در شهر دل -پایتخت دلتورا- در روز تولد ۱۶ سالگی اش توسط والدینش برای پیدا کردن هفت گوهر گمشده کمربند دلتورا به سفری طولانی دور تا دور دلتورا فرستاده می شود. یکی از نگهبانان سابق قصر دل به نام باردا نیز همراه او در این ماجرا است. در جنگل های سکوت آن ها با جاسمین آشنا می شوند: دختری وحشی با موهای سیاه و بلند و چشمانی به رنگ سبز زمردین. او می تواند با درخت ها ارتباط برقرار کند و دو حیوان نیز همیشه همراه او هستند: کلاغ سیاهی به نام کری و موجود خاکستری، کوچک و پشمالویی به نام فیلی. این سه همسفر باید هفت گوهر گمشده کمربند دلتورا را پیدا کرده و به کمربند بازگردانند. هر یک از این گوهر ها که شامل یاقوت زرد، یاقوت سرخ، اوپال، سنگ لاجورد، زمرد،لعل بنفش و الماس هستند نیروی ویژه ی مخصوص به خود را دارند و در محل های مخوف و هولناکی به نام های:«جنگل های سکوت»«دریاچه ی اشک»«شهر موش ها»«شن های روان»«کوهستان وحشت»«هزار توی هیولا»و«دره ی گمشدگان» مخفی شده‌اند و همچنین هیولا ها و موجودات خطرناک ارباب سایه ها نیز از آن ها مراقبت می کنند .همسفران در طول سفر مخاطره آمیزشان باید بر وحشت هایشان غلبه کنند و با عوامل مرگباری که پیش رویشان ظاهر می شود مبارزه کنند. زمانی که کمربند دلتورا کامل شود، وارث حقیقی آدین(اولین شاه دلتورا)باید آن را به کمر ببندد و فقط آن زمان است که ارباب سایه های ظالم و ستمگر به آنطرف مرزهای دلتورا می رود و دلتورا آزاد می شود.

سرزمین سایه های دلتورا

لیف، باردا و جاسمین برای آزاد کردن برده هایی که ارباب سایه ها در طول حکومتش در استادیوم سایه ها زندانی کرده سفری را از زیر سرزمین دلتورا آغاز می کنند و با قبایل ناشناخته ای روبرو می شوند. این سه قبیله به نام های پلوم ، آرون و کراس(کرون)مردمان سابق سرزمین سایه ها، کشور زیبایی به نام پیرا بوده‌اند که نهرهای زلال از آن عبور می کرده و سرشار از باغ ها و گلستان های شگفت انگیز بوده است. در زمان های دور این سرزمین توسط نیروی جادوئی فلوت پیران از نفوذ ارباب سایه ها خفاظت می شده. سه همسفر از مردم هر یک از این قبایل می خواهند تا فلوت پیران را که بر اثر جنگ قبایل پیرایی به سه قیمت تقسیم شده را برای مدت کوتاهی به آن ها قرض بدهند تا در سرزمین سایه ها زمان کافی را برای فرار برده های دلتورایی به وجود آورد.

اژدهایان دلتورا

 در اژدهایان دلتورا، سه دوست یکبار دیگر باید دلتورا را نجات دهند، آن هم از دست چهار خواهر که در زمان های دور به وسیله ی خادمان ارباب سایه ها در دلتورا جاگذاری شده‌اند. این چهار خواهر آواز های سرشار از ناامیدیشان را سالیان سال بر سرزمین دلتورا می خواندند که باعث پژمرده شدن غلات و محصولات زراعی و در نهایت قحطی می شده است. به کمک نقشه ای پاره شده و ناقص که توسط دران اژدهادوست بزرگترین کاشف دلتورا کشیده شده است، لیف، باردا و جاسمین باید این چهار خواهر را پیدا و نابود کنند و این کار تنها با کمک موجودات کهن دلتورا یعنی اژدهایان صورت می گیرد.جالب این است که اژدهایان هم مانند گوهر های کمر بند دلتورا هفت قبیله هستند و هرکدام برای خودشان منطقه ای دارند.وقتی هر خواهر و محافظش از بین بروند، تکه بعدی نقشه پیدا می شود.

برای دانلود هر کتاب و یا بازی  بر روی نام آنها کلیک نمایید.

لینک های دانلود کتاب ها

مجموعه اول - در جست و جوی دلتورا 

جنگل های سکوت

دریاچه اشک

شهر موشها

شن های روان

کوهستان وحشت

هزارتوی هیولا

دره گمشدگان

بازگشت به دل

مجموعه دوم - سرزمین سایه های دلتورا

غار وحشت 

جزیره توهم

سرزمین سایه ها

مجموعه سوم - اژدهایان دلتورا

لانه اژدها 

دروازه سایه

جزیره مردگان

خواهر جنوب

لینک های دانلود بازی ها

بازی گردونه شانس

بازی شهر موشها

بازی هزارتوی هیولا

بازی لانه اژدها

بازی دروازه سایه

بازی جزیره مردگان

بازی خواهر جنوب

دوستان توجه کنند برای سایر کتاب ها بازی ساخته نشده است و تمام بازی ها ساخت شرکت نیتیدو اس ژاپن است.

با توجه به حجم بسیار بالای سریال انیمیشنی در جست و جوی دلتورا نتوانستم این سریال را برایتان آپلود کنم ولی لینک سایت مورد نظر برای دانلود این سریال را در زیر برایتان قرار دادم.این سریال ساخت تلویزیون ژاپن و دارای پنجاه و دو قسمت می باشد.زبان این مجموعه ژاپنی و دارای زیرنویس انگلیسی می باشد.

لینک دانلود سریال پنجاه و دو قسمتی در جست و جوی دلتورا                                           

 

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 2595 بازدید